Tučín
  1. Alternativní odkaz na webkameru (testovací verze): obec-tucin.click2stream.com
  2. VL plugin ke stažení: http://get.videolan.org/vlc/2.2.1/win32/vlc-2.2.1-win32.exe
  3. Z odkazu uvedeného výše si stáhněte/spusťte instalační balíček.
  4. Po najetí do okna Volba součástí je nutné, aby zůstalo zatrhnuté políčko WEB Plugins a obě položky pod ním (Active X a Mozilla plugin).
  5. Po nainstalování je potřeba restartovat prohlížeč, a znovu načíst stránku s webkamerou. Bude to chtít potvrzení, že souhlasíte s použitím doinstalované součásti.
  6. Pak už stačí chvilka strpení (podle rychlosti připojení) a webstream se spustí.
Drobečková navigace

O obci Tučín > Historie > Znak obce

Znak obce

Popis znaku obceznak obce

Z paty štítu vystupující prohnutá stříbrná špice, zasahující k hlavě štítu, na špici položena červená růže se zlatým středem, zelenou stopkou a dvěma lístky, přes růži položeny dva modré řemdichy, v horní pravé zelené části zlatá sekera, v horní levé části stříbrná radlice.

Popis praporu

List dělený vodorovnými pruhy v poměru 1 : 1: 6 : 1 : 1 v barvách bílý - černý - bílý - zelený - žlutý, ve středu listu položena červená růže se žlutým středem, zelenou stopkou a dvěma lístky, přes růži položeny dva modré zkřížené řemdichy
Poměr šířky k délce listu je 2 : 3

Zdůvodnění znaku

bílá špice - symbolizuje naleziště vápence zelená a černá barva - symbolizuje zemědělství (černá zde nahrazuje hnědou) sekera, růže - symbolizují rod, který se psal z Tučína radlice - použita z historické pečeti, kterou část obce užívala zkřížené řemdichy - symbol rodu vladyk z Dobrčic, z Říkovic a Přestavlk a Tučína