Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Akce v minulých letech > Události roku 2010 > Uvítání roku 2010

Uvítání roku 2010

Již tradičně se sešli 30 minut po půlnoci nového roku občané Tučína se svými známými, příbuznými a sousedy na návsi, aby společně přivítali Nový rok. Opět byl i svařáček, který připravil starosta obce se zastupitely na přípitek. I v letošním roce si občané sami přispěli na velký ohňostroj, který dodala firma Ohňostroje pana Pavla Nováka z Přerova.Počasí moc nepřálo, ale i tak se sešlo spoustu lidí na společné uvítání.

Odchyt zajíců

2.1. se počasí umoudřilo a mohl tedy proběhnout odchyt zajíců, který pořádá Myslivecké sdruţení Ţelatovice za pomoci MS Radslavice a dětí mládeţe i dospělých z Tučína, Ţelatovic, Radslavic, Přerova a ostatních okolních obcí. Po dvou zátazích bylo odchyceno 114 ţivých zajíců. Pohoštění od myslivců v budově OÚ v Tučíně přišlo vhod, zvláště pak teplejší nápoje

Tučínský špekáček

V sobotu 8. května se do areálu koupaliště v Tučíně sjeli příznivci trampské, country, bluegrassové a folkové muziky. V letošním roce potrápila pořadatele trošku nečekaná marodka skupin, ale i na poslední chvíli se podařil program doplnit. Sluníčko svítilo a nebránilo nic tomu, aby mohl starosta obce Jiří Řezníček zahájit festival „Tučínský špekáček“, který pořádá obec Tučín za finanční podpory Olomouckého kraje. Pěkným vystoupením rozjela celou akci dětská country taneční skupina Divoké růže z Tučína. Písničky jako první zazněly v podání bluegrass bandy, jak si říká skupina Raindrops z Frýdku Místku. Mimochodem tato skupina narychlo nahradila nemocí schvácenou skupinu Druhý Dech. Každá skupina měla vyčleněno 50 minut na předvedení své kvality a v době střídání kapel mohli diváci sledovat vystoupení tanečních souborů. Druhé tanečky předvedla dětská taneční skupina z Prosenic. Ve skupinách se jako druhá představila Blue- stones z Příbrami. Příjemným zpestřením bylo vystoupení Báječných ženských, seniorek z Majetína, které sklidily aplaus na otevřené scéně. Své hudební umění opět předvedla i oslabená, o nemocnou flétnistku, skupina Špunt z Přerova. Tradičně patří ke špekáčku i country tance v podání Coloréda Přerov. Hezkou tečkou za první částí dne byla olomoucká skupina Domino. V průběhu celé akce se místní spolky Nadšenci a Broming Ranch pečlivě staraly o občerstvení a to na dodržení pitného režimu i dobré stravy z roštu a udírny. Po celou dobu hořel v areálu táborák, na kterém si děti opékaly špekáčky, které obdržely zdarma od obce. Na druhou část dne, Countrybál se skupinou Druhá Míza, deštík trochu zkropil areál, ale pořadatelé připravili zastřešení pro přítomné včetně vytápění a tak dobrá nálada pokračovala až do nočních hodin a nikomu nevadilo, jestli prší nebo ne. Kolem půlnoci předal starosta třem nejvytrvalejším a nejlepším párům, které nechyběly na parketu ani za deště trička s emblémem Tučínského špekáčku a keramickou cenu. V časně ranních hodinách si po ukončení countrybálu zahráli na dobrou noc kamarádi trampi s hráči některých skupin. Všichni se pak odebrali do svých pelíšků, někteří domů, jiní do spacích pytlů svých stanů v areálu koupaliště v Tučíně, které se staly pro tuto noc domovem. Špekáček se vydařil a spokojené tváře i slova uznání byly velkou odměnou pořadatelům za příjemně strávený den. Tak opět zase za rok 7.5.2011 na 7. ročníku festivalu „Tučínský špekáček“ Ahoj.

špekaček