Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Akce v minulých letech > Události roku 2009 > červenec-září 09

červenec-září 09

Zlatá stuha 24.7.2009

Foto vyhlášení Vesnice roku 2009

Zlatá stuha 24.7.2009

Zlatá stuha 24.7.2009

Zlatá stuha 24.7.2009

Zlatá stuha 24.7.2009

Zlatá stuha 24.7.2009

Táboření dětí na koupališti

V sobotu 8.8. se již potřetí konalo tradiční stanování Nadšenců s dětmi tzv. „NOC POD HVĚZDAMI“ v areálu tučínského koupaliště. I letos jsme byli mile překvapeni hojnou účastí, zúčastnilo se celkem 23 dětí ve věku od 4 do 15 let, mezi nimi i 2 chlapci z Kanady. Pro Nadšence to byla velká výzva, pro děti příjemné zpestření a též procvičení angličtiny.
A jak to tedy probíhalo? Sobotní slunné odpoledne se pomalu chýlilo ke konci a nad stany na koupališti zapadalo slunce, když táborníci začali přicházet. Poslední pusinka od maminky, zamávání a už spacáky do stanů a jdeme si hrát. Dekový volejbal; člověče, nezlob se; trošku něco zazpívat a hurá špekáček opékat. Když jsme zaplnili prázdná bříška, zaposlouchali jsme se do pověsti, která nám prozradila, že nás tentokrát nečeká stezka odvahy ale cesta za pokladem. A tak jsme po skupinkách vyrazili na cestu s úkoly. Co nás tu čekalo? – Zkouška paměti, zápalky do krabičky jednou rukou na čas, cesta poslepu, pavučina, rozdělávání ohně, socha z vlastních těl, skok v pytli, trefa do koše a nakonec balonek, v němž se skrývala zpráva. S tou jsme zamířili zpět do tábora a zjistili, že je napsaná tajemným písmem.
Mezitím už na tábořiště zvolna padl soumrak. My se však po vyluštění zprávy ještě vydali pro slíbený poklad. Ten se skrýval nedaleko-v lomu-a díky kouzelným prskajícím fontánkám jsme jej brzy našli. Rozdělili jsme si sladké odměny a už nás zpět volal plápolající ohýnek a vůně v popelu se pečících brambor. Nastala temná noc a táborníci již unaveni byli moc, nadešel čas jít spát, zas ráno budeme si hrát.
Neděle – půl šesté ráno – a první ranní ptáčata cvrlikala ve stanech. Po snídani a ranní hygieně se otevřely dílny a táborníci ukázali svou zručnost při výrobě růžiček z listí či sádrových otisků rukou. Následovaly další hry, z nichž snad nejvíce zaujala ta „čokoládová“. Pak vysvitlo sluníčko a tak všichni do plavek a hurá na vodní hrátky do bazénu. Sotva jsme se vyčvachtali a trochu se osušili, pomalu začaly přicházet maminky a my se po předání táborových vysvědčení rozcházíme domů…Ahooooj léto, tak za příští rok!!! 

Táboření dětí na koupališti

Cyklovýlet III Teplice

V neděli 20.9.09 organizovala obec Tučín za spolupráce Mikroregionu Pobečví cyklovýlet III do Teplic nad Bečvou a zpět. Za účasti nejmladší účastnice teprve čtyř leté Silvinky vyjel peloton směr Pavlovice u Př., kde se připojili další účastníci z Radvanic a Přerova. Společně všichni dorazili do občerstvovací zastávky u Myslivecké chaty Hubert, kde se v rámci odpočinku odehrál turnaj v Pexesu, které vyrobil Mikroregion Pobečví za přispění Olomouckého kraje. Bohaté občerstvení i jídlo ze zabijačkových výrobků pohostilo všechny dostatečně. Na další cestě následoval oběd v Teplicích a návštěva kolonády v lázních. Na cestě zpět jsme navštívili s dětmi lanové průlezky v Lipníku a houpačky na Oseckém jezu. V cíli na koupališti v Tučíně dostali účastníci z řad dětí medaili za výdrž a sladkou odměnu. Všichni se těšíme na další výjezd a nejvíc asi Silvinka.

cyklo

cyklo