Tučín
  1. Alternativní odkaz na webkameru (testovací verze): obec-tucin.click2stream.com
  2. VL plugin ke stažení: http://get.videolan.org/vlc/2.2.1/win32/vlc-2.2.1-win32.exe
  3. Z odkazu uvedeného výše si stáhněte/spusťte instalační balíček.
  4. Po najetí do okna Volba součástí je nutné, aby zůstalo zatrhnuté políčko WEB Plugins a obě položky pod ním (Active X a Mozilla plugin).
  5. Po nainstalování je potřeba restartovat prohlížeč, a znovu načíst stránku s webkamerou. Bude to chtít potvrzení, že souhlasíte s použitím doinstalované součásti.
  6. Pak už stačí chvilka strpení (podle rychlosti připojení) a webstream se spustí.
Drobečková navigace

O obci Tučín > Akce v minulých letech > Události roku 2009 > Události, akce leden-březen 09

Události, akce leden-březen 09

Přivítání roku 2009 - ohňostroj

Již tradičně se sešli občané 40 minut po půlnoci u osvětleného vánočního stromu a letos také u nově zrekonstruované kapličky svaté Anny z roku 1833 aby společně přivítali vstup do nového roku 2009. I letos svařil starosta obce 30 litrů vína, které se rozdávalo přítomným na zahřátí a přípitek.Po krátkém slovním přání starosty byl odpálen odbornou firmou pana Pavla Nováka z Přerova společný ohňostroj na který se složili občané Tučína.Doufejme jen, že bude celý rok pěkný jako přivítání.

přání spoluobčanů

Odchyt zajíců

ohńostroj09 036[2].jpg
V sobotu 3. ledna vyrazilo do polí v okolí Tučína velké množství dětí,mládeže i dospělých aby pomohli myslivcům nahánět zajíce při odchytu. příroda namalovala nádherné prostředí a tak procházka stála za to.

Obecní ples

V pátek 16.ledna 2009 proběhl Ples obce Tučín. K tanci a poslechu hrála skupina SUNSET z Blazic. Velice dobrou náladu podpořila i tombola.

ples

Vodění medvěda

medvěd
V sobotu 21.2.2009 uspořádala Sešlost obecních nadšenců již 7. pokračování Vodění medvěda, které se traduje již z padesátých let. Nadšenci obnovili tradici před sedmi lety a má přízeň občanů a hlavně hospodyněk, které chystají pro masopustní průvod koblížky, koláčky, chlebíčky, klobásky i pečené maso a nechybí ani slivovice či horký čaj.

medvěd

Pochování basy

ukázka z Mrazíka
Večer po masopustním průvodu uspořádali nadšenci Pochování basy. Zájem o večerní komickou smuteční trachtu byl velký a tak palác kultury v Tučíně se zaplnil téměř do posledního místečka. A kdo přišel neprohloupil, neboť jako kulturní vložku připravili ukázku z pohádky Mrazík. K tanci i poslechu hrál pro přítomné Honza Mlčoch a bavil i svými kousky imitace známých osobností. Na stolech byly k zakousnutí koblížky a koláčky od hospodyněk. Před půlnocí vešel do sálu smuteční průvod s basou a začala smuteční trachta včetně lidového soudu.

Smuteční trachta

Ptačí budky

Mladí zahrádkáři vyráběli ptačí budky
Poslední den prázdnin strávilo několik Mladých zahrádkářů z Tučína výrobou ptačích budek. Společně se starším členem ČZS ZO Tučín, seniorem panem Vladimírem Přikrylem, který zajistil, připravil materiál a poskytl prostor vlastní dílny, se pustili do účelného využití volného času mladých kluků. Společně vyrobili 12 ptačích budek. Nezůstalo jen u zhotovení pěkných domečků pro ptáky. V sobotu 14.března se opět sešli a opět pod dohledem a praktických rad pana Přikryla rozmísťovali po stromech v okolí obce vyrobené budky. Některé byly umístněny na kůly stromků, na jejichž výsadbě se podíleli i mladí zahrádkáři. Ostatní kluci připevnili na starší stromy v obci. Snad nebudou budky dlouho prázdné, a osídlí je ptáci, aby práce a snaha, kterou vynaložili mladí společně se seniory nepřišla jen tak nazmar. Myslím že pohled na zabydlené budky aktéry potěší. Všem patří poděkovaní za činnost, která pomůže i našemu ptactvu.

Upevňování budek na stromy

2.country bál

2.country bál
V sobotu 14.3.2009 uspořádal Klub šipek Tučňáci Tučín, 2.country bál v Tučíně. Na úvod vystoupila s ukázkou country tanců taneční country skupina Colorédo z Přerova. Pro přítomné návštěvníky byla připravena i výuka country tanců pod vedením členů Coloréda. K tanci i poslechu hrála skupina NEWPAUZA z Příbrami. Přítomní cowbojové a návštěvníci se mohli posílit v baru nejen pitím,ale také cowbojskými fazolemi nebo obloženou bulkou se sekanou. Nálada byla dobrá a i když nebylo zcela vyprodáno tančilo se až do rána včetně tahu tomboly.

2.country bál