Tučín
  1. Alternativní odkaz na webkameru (testovací verze): obec-tucin.click2stream.com
  2. VL plugin ke stažení: http://get.videolan.org/vlc/2.2.1/win32/vlc-2.2.1-win32.exe
  3. Z odkazu uvedeného výše si stáhněte/spusťte instalační balíček.
  4. Po najetí do okna Volba součástí je nutné, aby zůstalo zatrhnuté políčko WEB Plugins a obě položky pod ním (Active X a Mozilla plugin).
  5. Po nainstalování je potřeba restartovat prohlížeč, a znovu načíst stránku s webkamerou. Bude to chtít potvrzení, že souhlasíte s použitím doinstalované součásti.
  6. Pak už stačí chvilka strpení (podle rychlosti připojení) a webstream se spustí.
Drobečková navigace

O obci Tučín > Akce v minulých letech > Události roku 2008 > Události, akce leden, únor, březen 2008

Události, akce leden, únor, březen 2008

Sázení stromků

Společná práce
• 27.2. probíhaly pololetní prázdniny dětí. Volného času využil starosta obce společně se zahrádkáři důchodci a za účasti mladých zahrádkářů společně sázeli ovocné stromy v obci. Bylo vysazeno 70 ovocných stromů v prostoru obecní zahrady za hřištěm a kolem potoka – Grygoví. Vysázeny byly převážně trnky a třešně.

Mladí zahradkářiSpolečně jde všechno lípvysazujeme zahraduVýsadba pod skalou

Výsadba  GrygovíVysázená zahrada

Rodiče a děti vyrábějí na výstavku

Hotové výrobky rodičů a dětí. Pěkné že?
Vyzkoušet si svou šikovnost,zručnost a něco se naučit přišly v pátek maminky s dětmi z Tučína do budovy obecního úřadu. Našly se chvilky i na hru a dovádění s menšími dětmi, které si od malování vajíček potřebovaly trošku odskočit. Hlavním cílem bylo společné setkání, na kterém se vyráběly velikonoční dekorace a postavičky z květináčů. Zkrátka nepřišla ani starší děvčata, která se sešla v sobotu a pod vedením Marušky si také vyrobily své moc pěkné postavičky.Výtvory od děvčat,dětí i maminek budou vystaveny na Velikonoční výstavě, kterou pořádá místní dámský klub již tuto sobotu a neděli. Přijďte se podívat,že se opravdu všichni snažili od těch nejmenších až po maminky. Společně strávené odpoledne nebylo mrháním času ,ale správný a účelný příklad, že není nutné jen sedět u počítače či televize nebo jen tak se poflakovat.Všem se to moc líbilo a organizátorkám za to patří poděkování.

vyrábíme společněMalá pomoc dětemUž se to rýsujeSpolečná dílna

Maminky se soustředíDěti malují vajíčkaStrší děvčata lepí pistolíOdměřit a ustřihnout

Noc s Andersenem

V pátek 28.3. přišly děti do obecní knihovny aby zde mohly strávit celou noc čtení, her, povídání i promítání pohádek. Této celostátní akce se Knihovna Tučín účastnila poprvé. Knihovnice Mgr. Marta Rychlíková připravila pro děti zajímavý program a společně se starostou obce se postarali o zdárný průběh i noční dozor.Děti si četly, malovaly, vyráběly výrobky z papíru, hrály hry, zpívaly doprovázené kytarou pana starosty,četovaly na netu a v závěru noci sledovaly promítané pohádky.

noc 005.jpg

Vyrábíme z papíruI nejmenší čtou ostatnímčetujemePřipravujeme jídlo

Hrajeme hryOdpočinek s knihouválíme se

Čteme siDíváme se na pohádkuSpímeVšichni spí

Společné foto

Úklid po nociVyhodnocení

28.3. - akční den

V tento den se v budově organizovaly tři akce najednou. V malém sále organizoval Klub žen Besedu o zdraví a zdravé výživě včetně možnosti alternativní léčby nemocí. V klubovně si dali sraz hasiči SDH Tučín společně s prcovníkem červeného kříže, který provedl školení 1. pomoci.V místnosti knihovny se sešly děti na Noc s Andersenem

pohled na přednášejícíŽeny pečlivě poslouchajíNácvik umělého dýchání s AndulkouDýchání a masáž srdce

Velikonoční turnaj - stolní tenis

V sobotu 22.3.2008 uspořádal sportovní výbor obecního úřadu již 5. ročník Velikonočního turnaje o cenu starosty obce Tučín.Ráno se mezi sebou utkali děti do 15 let. Ve vyrovnaných bojích hracího systému každý s každým si prvenství vybojoval Jakub Veegh z Přerova , druhé místo Tomáš Čtvrtníček a třetí místo obsadil loňský vítěz Martin Doležal a bramborové umístnění obsadil Tomáš Lenfeld. Letošního ročníku se zúčastnily jen dvě hráčky Katka a Blanka, které se zapojily do souboje mezi kluky.V Kategorii mužů mezi sebou zápolilo 11 hráčů. Opět systémem každý s každým bojovali o pohár starosty obce a ceny dle vlastního výběru. Nejvyšší stupeň si svou hrou zasloužil Zdeněk Novák, druhý stupínek Ing.Miroslav Vyrubalík třetí místo Petr Kopecký a bramborovou medaili získal Jiří Řezníček. Sportovní komise vyhodnotila zvlášť výkony v kategorii nad 50 let , kde získal 1. místo Jan Ležák. Ve svých 61 letech dokázal hrát vyrovnanou partii a porazil i mnohem mladší hráče. Velikonoční turnaj se vydařil a doufejme že se opět v příštím roce zapojí i více dívek a žen.

Na podáníHra budoucího vítězeSpolečné foto mladšíchStupně vítězů

Ocenění jediné ženyBojující OrlováDomácí LaďaSouboj Bruntál x Tučín

vyrovnaný boj účastníka nad 60 letPohled přes sálStáří nehraje rolizasloužená výhra

Společné foto

Stupně vítězů

Jarní výstava

ve dnech 14.- 16.3.2008 uspořádal Dámský klub Tučín Jarní výstavu.

Organizační poradaUž aranžujemezatím je to staveništěPrvní návštěvníci

Prohlídka expoziceCukrářský koutekVýrobky rodičů a dětíDrátkování a proutěné výrobky

Pohled do boční expoziceVýrobky dětí MŠ TučínExpozice v novém sále

Country bál

Klub 1.ligy šipek Tučňáci Tučín uspořádali 1.3.2008 1. country bál v Tučíně.

Ukázka tanců Colorédona parketu tančí mladí i staršíColorédo učí

taneční kreacevolný stylzábava jede

Dětský karneval

Tak se nám sešel rok s rokem a jak tak plynou jednotlivé akce v Tučíně, už máme zase i po karnevale. Tolik příprav a volného času co organizátorky věnovaly dětskému reji masek a už je to za námi.
V sobotu 9.února se v Kulturním domě v Tučíně sešlo na 4 desítky dětí v nejrůznějších maskách.Samozřejmě od těch nejmenších, které jsou nejroztomilejší, ale i ty starší děti se snažily a porotě složené z přítomných maminek,babiček,dědečků, tetiček a ostatních přítomných dalo hodně práce vybrat ty nejhezčí. Tradičně se masky hodnotily – maska nejhezčí,nejvtipnější a můj favorit.Zasloužily by vyhrát všechny masky, ale stupně vítězů jsou jen tři. A tak dorty dostala maska Lvíčka, Makové panenky a Berušky. Pro mlsné jazýčky napekly maminky a babičky zákusky. DJ Gari se postaral o hudební kulisu, která provázela děti celým odpolednem až do večera a p.Barboříková zajistila občerstvení, které chutnalo i dospělým.A jak by také ne, když obsluhovala vzorná obsluha složená z maminek dětí Mateřské školy. Děti si zasoutěžily,zatančily a ve volných chvílích se doslova vydováděly na parketu.O překvapení se postaraly maminky,které si připravily taneční vystoupení do kterého v závěru vtáhly i děti a nechyběl ani kouzelník pan Vejmola, který dokáže zaujmout nejen děti, ale i dospělé. Děti si odnesly nejen krásné výhry z dětské tomboly,ale také zážitky z příjemně vydováděného dne.
Podle rozzářených očí dětí a spokojenosti rodičů byl karneval úspěšný a celá akce se vydařila díky rodičům, jimž patří poděkování za dodané cukroví, p.Řezníčkové za krásné dorty, občanům, kteří přispěli dárkem či jakýmkoli příspěvkem a samozřejmě všem,kteří se podíleli na přípravách a organizování karnevalu. Už teď se těšíme na příští rok a KARNEVAL 2009.

Eva Vysloužilová,Iva Pospíšilová
MŠ Tučín

Karkulka na poseduObhlídka dětské tombolySoutěž s balónky - tanečekSkákání s míčem

Kozelník pan VejmolaTaneček s organizátorkamiSpolečné fotoKouzlíme s kouzelníkem

Oceněné masky- Maková panenkaPřevzetí sladké ceny BeruškouCena pro Lvíčka

Pochování basy se konalo 2.2.2008

Truchlící plačky

Obžalovaný R.V. Obžalovaný P.Š Obžalovaný D.Š. Vážený soud

Vodění medvěda

Začínáme Postupujeme dále Tanec s medvědem a jdeme dál

Občerstvení tanec s princeznou trochu nás ubylo Jedeme k sousedům

Výroba Tučolína

Hotovo Tučolíno TU.2008-1
Příprava autíčka na masopust, který se koná 2.2.2008 v Tučíně

Začínáme rámem pokračujeme teď oplechovat Už se to rýsuje

Už se kulatí i ženské ruce pomáhaly trošku dekorace hotovo -zadní pohled

Ples DDH 26.leden 2008

Losování

Výherce

Ukázky tanců Posezení u opony Vystoupení JOVANY Ptačí tanec

Obecní ples Tučína 11.leden 2008

Přivítání štamprličkou Prodej losů Úvoní taneční série Na parketu

Losování Tanec se starostou Obsluha

Přivítání roku 2008

Ohňostroj krátce po půlnoci v obci Tučín.

p0341000[1].jpg

p0340200[1].jpgp0340400[1].jpgp0340600[1].jpgp0340800[1].jpg