Tučín
  1. Alternativní odkaz na webkameru (testovací verze): obec-tucin.click2stream.com
  2. VL plugin ke stažení: http://get.videolan.org/vlc/2.2.1/win32/vlc-2.2.1-win32.exe
  3. Z odkazu uvedeného výše si stáhněte/spusťte instalační balíček.
  4. Po najetí do okna Volba součástí je nutné, aby zůstalo zatrhnuté políčko WEB Plugins a obě položky pod ním (Active X a Mozilla plugin).
  5. Po nainstalování je potřeba restartovat prohlížeč, a znovu načíst stránku s webkamerou. Bude to chtít potvrzení, že souhlasíte s použitím doinstalované součásti.
  6. Pak už stačí chvilka strpení (podle rychlosti připojení) a webstream se spustí.
Drobečková navigace

O obci Tučín > Akce v minulých letech > Události roku 2008 > Události, akce duben,květen, červen 2008

Události, akce duben,květen, červen 2008

Tučňáci na kolách

V sobotu 21. června organizoval starosta obce cyklovýlet do Teplic nad Bečvou.Sraz byl u čekárny i když regionální tisk několikrát uvedl sraz u lékárny a tak mnozí čekali, kde že v Tučíně ta lékárna je. Důležité však je, že nikdo nebloudil a 20 účastníků od 3 do 65 let vyrazilli dle pokynů na trasu.Stoupání do Pavlovic a Lhoty všichni zvládli a u Myslivecké chaty Hubert v Paršovském lese čekalo příjemné překvapení. Občerstvovací vůz pana Pospíšila napojil dle zájmu přítomné od nealkoholického piva, přes minerálky a kávičku až po ohnivou vodu. O tu však v teplém počasí nebyl zájem. Cestou bylo ještě několik zastavení, ale do Teplic jsme dorazili tak akorát na oběd. Po procházce lázněmi následoval návrat domů přes Týn n/B , Osecký jez a cíl akce byl na koupališti v Tučíně, kde následovalo zasloužené občerstvení. Akce se vydařila a spokojenost vyjádřili někteří účastníci ještě druhý den děkovným emailem, který určitě moc potěšil zvláště organizátory. Tak příště zas.

Sraz u čekárny alias Vyrážíme na trasuPrvní výšková prémieStoupání nad Pavlovice

Jízda nejmladšího účastníka Věk ani vybavení nerozhodovaloObčerstvovací vůzKombinace nealko pivo a kafe

Občerstvení u Huberta Druhá výšková prémieUž jen z kopceJede to pěkně z kopečka

Tučín už je vidětJsme doma - koupaliště Tučín

Dětský den

dětský den 082.jpg
V sobotu 31.5.2008 uspořádali hasiči z Tučína společně s rodiči a dětmi a Mateřskou školou Tučín "Dětský den" na Rybníčku. Pro děti byly připraveny soutěže a plnění úkolů na trase kolem Ovčírny za krásné ceny, jízda na koni, oblíbená pěna a pro všechny byla možnost jízdy Tučolínem. Pěkně vypečené selátko přišlo také vhod.

prezentace na startuZásah! tak by trefila i maminkaSlalom s míčkem a hokejkouNa trase

zkouška ústrojetrakařSkákání v pytliZásah proudem vody

Překonání překážkyJízda na koniPřechod přes houpací lávkuOdměna v cíli

dětská tombolaTučolíno připraveno k odjezduv červnu a sněží...tedy pěníPro gurmány

Kácení májky

Tornádo Lou kácela Májku v Tučíně

V sobotu 24.5. se areál koupaliště proměnil na Western city Tučín. V dolíčku se usadili zlatokopové a pistolníci, kteří přijeli na dřevo pro stavbu ohrady. Nejdříve se v plné kráse předvedli ti nejmenší zlatokopové z Mateřské školy z Tučína. Pásmo říkanek a písniček potěšilo přítomné a bylo pěkným úvodem před staršími kamarády ze ZŠ Želatovice. Ti se předvedli s písničkami, pohádkou Sůl nad zlato a tanečním vystoupením. Potlesk na otevřené scéně byl zasloužený. Vzápětí se parket proměnil v naleziště zlata a zlatokopové ve věku od 3 do 14 let rýžovali zlato. Nejlépe si vedla Kája Benešová v kategorii nejmladších, která narýžovala 200 kousků zlata a Monika Šuláková ze starších s počtem 280. Pak již ovládli parket pistolníci a známá, famózní tučínská pěnice slečna Tornádo Lou s barovými tanečnicemi. Jejich vystoupení rozproudilo krev pistolníků tak, že se spustila mezi nimi rvačka a objevila se i židle naražená na hlavě jednoho z aktérů. Umravnění nastalo až v okamžiku příjezdu Limonádového Joea, který nabídl všem svou známou kolalokovu limonádu. Nálada byla skvělá a pistolníkům se nakonec podařilo vyjednat se šerifem žádané dřevo. Jen si ho museli sami pokácet a slíbit, že vyrobí v areálu pro děti další atrakce pro hry. Při kácení opět soupeřily děti a mládež o vlaječku ze špice. V letošním roce získal cenu Tomáš Prudil z Tučína. V průběhu celého kácení byla zajištěna kyvadlová doprava místním Tučolínem.

Společné foto aktérů kácení

dopolední zkouška programuNácvik dětí MŠ TučínVystoupení dětí MŠ Tučín na káceníŘíkanky dětí

Nástup zlatokopů na rýžování zlataStart rýžováníRýžují i nejmenší zlatokopovéStále je zlata dost

Vystoupení dětí ZŠ Želatovicetaneční vystoupeníPohádka Sůl nad zlatonejmenší účinkující

Pistolníci zasedli k báruBarové tanečniceK nezaplacení...Tatíček a Winifred

Famózní Tučínská pěnice Tornádo LouObsluha Triger Whisky baruTanečnice Šerif

Rvačka pistolníků - a co hlava?Zlatokopové kácí májkuSouboj o vlaječku ze špiceKyvadlová doprava Tučolínem

Stavění Májky

Májka 2008
První májový den již od rána připravovali místní Nadšenci areál koupaliště na přicházející sezónu, která již začíná klepat na dveře.Vždyť už příští týden bude zahájena Tučínským špekáčkem. Proto bylo zapotřebí dát vše do pořádku. Volného dne však využily spolky z Tučína a v odpoledních hodinách se za účasti Nadšenců, Hasičů i sportovců pustily do stavění Májky. Zatímco mladí kopali pořádnou díru na usazení, starší vyrazili po vzájemné dohodě starostů sousedních obcí Tučín a Pavlovice u Přerova na Májku do pavlovského lesa.
Po příjezdu letošní Májky do areálu koupaliště se pustili všichni do práce. Děvčata připravila věnec a nazdobila špičku, mužská část loupala kmen a stavěla táborák. U hlavního aktu vztyčení májky v letošním roce pomáhala i technika místního podnikatele.Bylo samozřejmě nutné lany jistit a udržovat balanc, ale nejtěžší sílu na zvedání obstaralo hydraulické rameno kolového nakladače.Pak už jen řádně zasypat udusat, upravit terén a mohlo dojít na závěrečnou fázi občerstvení. Štamprlička slivovice, klobáska od nadšenců a bečka piva od starosty byla odměnou za volný pracovní den. Teď se můžeme připravit a těšit na tradiční Kácení májky, které bude v Tučíně 24.5.2008.

nevidím, ale už ji vezu po pamětiMládí připravuje díruPořádně oloupatJe potřeba i podržet

Řidič jóó  tvrdý chleba máStavba táborákuUpevnění věnceŠup s ní do díry

a zvedáme...Pomáhá i technikaPořádně udusatÚpravy terénu

Tučínský špekáček

špek 025[1].jpg
Hudební sobotní odpoledne 10.května v areálu koupaliště se vydařilo. na jevišti se postupně představily skupiny RENSI - Přerov, DRUHÁ MÍZA - Vsetín, GOSHA - Vsetín, BLUE STONE - Příbram, PUPKÁČI - Lipník n/B a ŠPUNT - Přerov. mezi hraním předvedly ukázky Country tanců taneční skupiny COLORÉDO - Přerov a HELF DANCE - Týn n/B.Sluníčko přilákalo spoustu návštěvníků, kteří mohli využít bohatého občerstvení včetně rožněných specialit.Akce byla podpořena finanční pomocí Olomouckého kraje.

Starosta obce zahajuje Tučínský špekáčekSkupina RENSI - PřerovDRUHÁ MÍZA - VsetínGOSHA - Vsetín

BLUE STONE - PříbramPUPKÁČI - Lipník nad BečvouŠPUNT - PřerovHraní do krve

Vystoupení COLORÉDO - PřerovVystoupení HELF DANC - Týn nad BečvouNálada i na tanecSpeciality od Šváčka

volné posezení i na trávěBezbariérový přístup k ohništiOpékání špekáčkůPohled od ohniště

Noční zpívání7 statečných