Tučín
  1. Alternativní odkaz na webkameru (testovací verze): obec-tucin.click2stream.com
  2. VL plugin ke stažení: http://get.videolan.org/vlc/2.2.1/win32/vlc-2.2.1-win32.exe
  3. Z odkazu uvedeného výše si stáhněte/spusťte instalační balíček.
  4. Po najetí do okna Volba součástí je nutné, aby zůstalo zatrhnuté políčko WEB Plugins a obě položky pod ním (Active X a Mozilla plugin).
  5. Po nainstalování je potřeba restartovat prohlížeč, a znovu načíst stránku s webkamerou. Bude to chtít potvrzení, že souhlasíte s použitím doinstalované součásti.
  6. Pak už stačí chvilka strpení (podle rychlosti připojení) a webstream se spustí.
Drobečková navigace

O obci Tučín > Akce v minulých letech > Události roku 2008 > Události, akce červenec, srpen,září 2008

Události, akce červenec, srpen,září 2008

Keramika

Keramika1 013.jpgKeramika1 014.jpgKeramika1 018.jpgKeramika1 020.jpg

Keramika1 022.jpgKeramika1 023.jpgKeramika1 026.jpgKeramika1 027.jpg

Keramika1 030.jpgKeramika1 031.jpgKeramika1 033.jpgKeramika1 035.jpg

Keramika1 039.jpgKeramika1 044.jpgKeramika1 050.jpgKeramika1 052.jpg

Keramika1 053.jpgKeramika1 054.jpg

Vítání občánků

PA190209.JPG

PA190211.JPGPA190214.JPGPA190216.JPGPA190217.JPG

PA190218.JPGPA190220.JPGPA190225.JPGPA190229.JPG

PA190231.JPGPA190235.JPGPA190237.JPGPA190240.JPG

PA190241.JPGPA190248.JPGPA190249.JPGPA190252.JPG

PA190254.JPGPA190256.JPGPA190258.JPGPA190261.JPG

PA190264.JPG

PA190268.JPGPA190269.JPGPA190271.JPG

Cyklovýlet - Tučňáci na cestách II

foto a jedem dál

já vás pak dojeduzapojila se i mládežuž nás přibývá1. výškový bod v mlze

u lípy stále mlhav lese mlha ustupujeobčerstvovací stanice U Hubertaobčerstvovací stanice U Huberta

vezeme občerstvenímalá nehodafoto a jedem dálholky na Maleníku

sluníme sekluci píší do knihyněco si přečtu a jedemevyrážíme

cesta lesemzastávka ve Valšověcyklo II 060.jpgosádka doprovodného vozidla

zasloužený obědkousek tlačímeje to náročné

Exkurze mikroregionu - Netolicko

společné foto

podpisová akceškolení na odpočívadlečekáme na nový autobuspříprava svačiny

přivítání předsedou MASexkurze 069.jpgprocházka po návsinávštěva závodu na výrobu těstovin

výroba těstovinpaní starostka představuje obecprohlídka kravínanaše pelíšky

debata nad propagačními materiályúvod semináře předsedou mikroregionuranní procházkaranní procházka

návštěva farmynávštěva farmyprohlídka NETOLICarcheopark Netolice

archeopark Netolicearcheopark Netolicearcheopark Netolicenávštěva správy CHKO

přednáškaČeský Krumlovporucha motoruprocházka Krumlovem

Srpnový vítr

vichr 004.jpgvichr 009.jpgvichr 021.jpgvichr 025.jpg

vichr 028.jpgvichr 032.jpgvichr 034.jpgvichr 042.jpg

Hry bez Hranic - Na Tučínském západě

Cowboje v Tučíně ani déšť neporazil

V sobotu 16.srpna organizovala obec Tučín jako vítěz loňského ročníku her Mikroregionu Pobečví 2. ročník Her bez hranic pod názvem „ Mikroregion Pobečví na Tučínském západě“ Několika měsíční přípravy organizačního týmu se pokoušelo na poslední chvíli zhatit nepříznivé počasí, které do rána zaplavilo vytrvalým deštěm do poloviny hřiště, na kterém se měly netradiční recesní soutěže odehrávat. Ale tučňáci to nevzdali a za pomocí čerpadla vodu odčerpávali a současně připravovali altány a posezení pro případné diváky a účinkující. Zapojení místních spolků hasičů, nadšenců, sportovců i zastupitelů sklidilo ovoce a areál se podařil přes opakovaný déšť připravit alespoň do stavu, že nebylo třeba jezdit po hřišti na loďkách. Navíc šlo přece o soutěže drsných cowbojů jednotlivých obcí a tak terén byl jednou ze zkoušek družstev. Celá akce byla o to náročnější, že již od 12 hodin přijela do Tučína 18ti členná delegace partnerů z Polska z městečka Prószkow. Cílem návštěvy bylo navázání partnerského vztahu s Místní akční skupinou Záhoří-Bečva, které je členem i obec Tučín v rámci Mikroregionu Pobečví. Hosty uvítal starosta obce Tučín Jiří Řezníček na obecním úřadě, a pak po krátkých projevech starostky Prószkowa Rózy Malik a předsedy MAS Záhoří- Bečva oba jmenovaní podepsali připravenou smlouvu v české verzi, která byla ihned zpečetěna slavnostním přípitkem všech zúčastněných. Slavnostní akt podpisu zpestřilo vystoupení Moravské Veselky s dětským souborem Hánácké Prosének. Po této prezentaci již bylo přistaveno pro hosty Tučolíno, které je přepravilo až před tribunku místního hřiště, kde se již čekalo na zahájení her. Úvodní ceremoniál zahájila svým představením skupiny 7 jezdců na koních, kteří v zápětí přivezli na plac prapory jednotlivých obcí, ke kterým se připojila patřičná družstva. I zahájení zkrápěl déšť, ale z pohledu na nastoupené jezdce na koních a družstev cowbojů zúčastněných obcí bylo vidět odhodlání, že už je nezastaví ani déšť ani rozmáčený pískový terén.
První disciplína „Rodeo“ na elektrickém býkovy byla skvělým rozjezdem na další disciplíny jako Lovení bizona za pomocí luku a šípů, hod kloboukem nebo skládání puzzlí znaku Tučínského západu. Při skládání předvedla pro přítomné diváky na volném place krásnou ukázku souhry koně a jezdce děvčata Verča a Tereza s koněm Beauty z Dřevohostic. Druhou část odstartovalo krocení divokého koně, která spočívala v absolvování překážkové dráhy jezdců na koloběžkách představující koně, a podojení kravičky složené z družstva a cvičné dojačky. Suchou část, tedy na pevnině, zakončilo lovení lososa, kterého představoval zavěšený párek na udici.
Velkou obavu měla družstva z vodních disciplín, v místním koupališti.Po poradě vedoucích družstev s organizátory se určili v deštivém počasí pro absolvování vodních hrátek přechodu přes kaňon,splavení divoké řeky a rýžování zlata vždy po dvou zástupcích.
Za silného podporování početného publika zvládla družstva cowbojů i tyto úkoly.
Hlavní soudce her Karel Kolář měl nelehký úkol vše dobře sečíst a vyhodnotit. Po krátké přestávce, kterou vyplnilo vystoupení taneční country skupiny Colorédo a scénka Limonádový Joe v podání Nadšenců Tučína, nastalo vyhlášení výsledků. Starosta obce postupně oceňoval společně s panem senátorem Ing.Jiřím Lajtochem a tajemníkem magistrátu města Přerova Jiřím Bakalíkem jednotlivé družstva. Na 6. místě se umístnilo družstvo Laznik, 5. místo domácí Tučín, 4. místo Radslavice, 3. místo Bizoni z Výklek , druhou příčku vybojovalo družstvo Sobíšek a na nejvyšší stupínek nastoupilo družstvo ze Sušic. Pěkné ceny pro vítěze věnoval pivovar Zubr, Mikroregion Pobečví z příspěvku POV 2008 Olomouckého kraje, SISKO s.r.o., Jiří Bakalík a obec Tučín.Vyhlášením však den nekončil další vstup ukázky country tanců ohlásil přestávku, po které hrála přítomným skupina RENSI z Přerova.organizace her spojená s návštěvou partnera z Polska byla za přispění nepřízně počasí velice náročná a organizačnímu týmu a spolkům obce Tučín patří velké poděkování včetně obci Radslavice za zapůjčení altánu. Vyskytly se i kritické připomínky ze strany některých aktérů většinou však ne přímo zapojených do soutěže, které moc organizátory v těžké situaci nepovzbudily,ba naopak, ale tučňáci to nevzdali a 2.ročník nemusel být odložen či úplně zrušen.Možná, až si někteří kritici vyzkouší stejnou situaci zjistí, že není tak jednoduché konat ,jako řečnit. Děkuji všem zúčastněným družstvům za výdrž a bojovnost v těžkém terénu i početným návštěvníkům za podporu soutěžících.Hry Mikroregion Pobečví na Tučínském západě zná svého vítěze a také nového organizátora her v roce 2009. Přesuneme se tedy z Tučína trochu na Severo východ do obce Sušice. Vítězům srdečně blahopřeji a těším se na pokračování setkání obcí Mikroregionu pobečví a věřím, že konečně pochopí i ostatní členské obce že nejde jen o vavříny, ale o poznávání lidí a obcí z regionu s možností přátelského pobavení a zdravého soutěžení a rozšíří seznam účastníků..

Dějiště her ráno před hrami po noční průtržiroznést slunečníkystavění přístřeškůzapojení děvčat

příprava soutěžízahájení - příjezd jezdcůzahájení starostou obcenástup soutěžících družstev

NástupRodeoBoj s býkemchytání vody

Kdo chytí více vodystřelba z luku Důležité dobře trefit šípemHlavní soudce

Hlavně trefitHod kloboukemlétající kloboukyskládání pazzlí

drezůra konídrezůrahry Hanca 017.jpgkrocení koní

Napájení konídoprovod konípohled do hledištěDojení kraviček

Pořádně podojitspokojená kravičkaŽe by dojení býka?Nadojené množství

Lovení lososanení to jednoduchéuž to budePorada se šerifem

přechod kaňonujde tojiný styl přechodurýžování zlata

předání vyrýžovaných zlatých valounůpohled do rýžovištěDivoká řekasnaha se cení

je to bojcountry tance skupina Colorédoskupina ColorédoLimonádový Joe - bitka

barové tanečnice s couwbojiLimonádový Joe za piánemtanečniceTornádo -lů

společné foto účastníků

vyhodnocení 6.místo5.místo4.místo3.místo

2.místo1. místofoto s hostyVítěz a organizátor her v roce 2009 - Sušice

Podpis parterské smlouvy

16.8.2008 přijela do Tučína osmnáctičlenná delegace z Polska. Cílem návštěvy bylo navázání partnerského vztahu s Místní akční skupinou Záhoří-Bečva, které je členem i obec Tučín v rámci Mikroregionu Pobečví. Hosty uvítal starosta obce Tučín Jiří Řezníček na obecním úřadě, a pak po krátkých projevech starostky Prószkowa Rózy Malik a předsedy MAS Záhoří- Bečva oba jmenovaní podepsali připravenou smlouvu v české verzi, která byla ihned zpečetěna slavnostním přípitkem všech zúčastněných. Slavnostní akt podpisu zpestřilo vystoupení Moravské Veselky s dětským souborem Hánácké Prosének. Po této prezentaci již bylo přistaveno pro hosty Tučolíno, které je přepravilo až před tribunku místního hřiště, kde se již čekalo na zahájení her.

Burmistr Röza Malik čte smlouvu

Ukázka podepsaných smluvslavnostní přípitekVystoupení Moravské Veselky a Hanáckého ProsénkuOdjezd hostů Tučolínem do dějiště her

Táboření dětí

přípravy na tábořenítáboření 021.jpgstany jsou už postavenytáborové hry

táborová zábavatáboření 032.jpgvečeřevečerní hrátky

zpívání při kytařepříprava na noční pohádkovou stezkuzastávka u kuchařkynávštěva u víly

hloupý Honzakominíksvětélkující obrázky, které značily cestulovení rybiček

táboření 101.jpgtáboření 102.jpghrátky s čertemtáboření 109.jpg

organizátořiskládání puzzlítáboření 146.jpgtáboření 151.jpg

táboření 160.jpgpředání cenukončení táboření

Hodové slavnosti

fotbalové klánífotabalové klánídivácihody 046.jpg

družstvo dívekdružstvo zastupitelůdružstvo seniorůhostujicí družstvo dívek z Podolí

vyhrávání Anničkámsvěcení zrekonstruované kapličky sv. Annysvěcenízrekonstruovaná kaplička sv. Anny z roku 1833

průvoddoprava na mši svatou tučolinemmše svatámše svatá

průvodhodové veselenístřelniceposezení před pohostinstvím Na Rybníčku

projíždky tučolinematrakcevečerní jízdaposlední tanec

II. Neckyáda -Tučín2008

Tučénská placka
V sobotu 19.7. proběhla v areálu koupaliště v Tučíně II. Neckyáda. V letošním roce se zúčastnilo 5 plavidel. Soutěžilo se o pohár a pěkné ceny v plavbě na domácky vyrobených plavidlech v plavbě na nafouknutých duších. v první soutěži se posádky na svých plavidlech utkaly každý s každým v rozplavbách a nejmenší součet časů ze všech jízd určil vítěze. Po úporných bojích si pro první místo připlu kapitán Míša Barbořík s plavčíkem Rišou Stiskálkem na plavidle QUEEN 1, druhé místo obsadil kapitán Lukáš Hlobil plující na plavidle BABY LUKY ,třetí dorazil ke břehům PARNÍK ZUBR II s posádkou Radim a Monika Šulákovi a jako čtvrtá připlavala TUČŇAČKA( tenisový kurt) s kapitánem Martinem Solařem a plavčíky Katkou Solařovou a Jakubem Kalusem. Páté plavidlo TUČÉNSKÁ PLACKA s kapitánem Přemkem Korejzem a plavčíky Pavlou Zdráhalovou a fenkou Dejzinou bylo hodnoceno ve starší kategorii. V plavbě na duších zvítězil Riša Stiskálek.Počasí přálo a tak nikomu nevadila ani koupel.

Souboj na vodě

PřípravaParník ZUBR IITUČŇAČKABABY LUKY

CílPohled na bojištěRozplavbaTěsný souboj na vodě

vyhodnoceníPředání sladkých odměnCena konstruktéraocenění

Zaber...je to dřinaspokojený plavecvítěz v plavbě na duších

Turnaj malá kopaná

• 12.7. uspořádali sportovci pan Novák Zdeněk společně s Martinem Lukášem a Petrem Pospíšilem turnaj v malé kopané o cenu starosty obce. Po udatných bojích a závěrečném penaltovém rozstřelu si 1.místo a cenu starosty převzalo mužstvo Tučína, 2. místo Hradčany, kterým vypomáhali hráči Tučína, 3.místo obsadilo mužstvo Želatovic, 4. místo Menčestr z Olomouce a 5. místo hráči KIKI teamu. Bez omluvy nepřijelo přihlášené mužstvo z Podolí. Všem hráčům patří poděkování za férovou hru a zvláštní uznání patří mužstvu, které se zúčastnilo, protože si chtěli protáhnout těla a nejsou žádní profíci. Poděkování patří i rozhodčímu Martinovi Lukášovi, který zvládl odpískat všechna utkání a organizátorům za pěknou sportovní akci.

vítězné mužstvo Tučína

Lítost nad vlstním golem (už třetím)Je tam...úprava terénuPořádně rozcvičit...

Výlet Westernové městečko

V sobotu 5.7.2008 uspořádal spolek Sešlost obecních nadšenců Tučín, výlet pro děti do Westernového městečka Šiklův mlýn. Autobus byl zaplněn dětmi a rodiči, kteří doprovázeli své menší ratolesti a využili možnosti strávit sobotu trochu jinak. Počasí nám přálo, ale trochu nás zaskočila jízda autobusem. Pozdější příjezd do areálu a nečekaná komerční změna programu připravila děti o podívanou na westernové představení. Nicméně děti byly nadšené ze samotného volného pohybu po westernovém městečku, kde se mohly projet na koni, mašinkou po železnici a hlavně ze všech dobrot a zakoupených cowbojských koltů .Někteří účastníci využili i zapůjčení dobových obleků v půjčovně kostýmů. Vzhledem k omezenému programu se rozhodli Nadšenci změnit působiště a navštívit Strašidelný zámek Draxmoor. Již skřehotající ježibaba mávající kosou z vikýře zámku naznačovala, že prohlídka bude zajímavá. A také že ano. V úvodu promítnuté 3D kino s nálety netopýrů způsobily rozruch mezi přítomnými. Následující procházka tmavými prostory zámku po scenériích hřbitova, příšer a pohádkových bytostí byla příjemně tajemným zážitkem. Největší vzpomínka , a teď již úsměvná, však zůstane na setkání se strašidlem s motorovou pilou. Závěr patřil příjemnému posezení ve dvoře zámku u chaloupky na kuří nožce mezi ostatními příšerkami. Cesta domů se opět trošku zkomplikovala dopravním blouděním, ale únavu jsme zaháněli a zpříjemňovali písničkami s kytarou starosty. Domů jsme dorazili všichni celí a zdraví. Závěrečné občerstven a zmrzlina pro děti na koupališti, byla příjemnou tečkou za prožitým dnem. Nadšenci tuto akci hradili z vlastních prostředků získaných z pořádaných akcí v Tučíně. Za to jim patří poděkování.

westernové městečko soutěže

sraz u čekárnypůjčovna kostýmůsluší nám toAnetka na koni

Dobrou chuťI nám chutnáfoto před šerifovvým domemmalí pistolníci

foto před odjezdemnávštěva strašidelného zámkukdo se bojí??vstupujeme dovnitř

3D kino se strašidlyčtení z knihyraděj pomalu a tichofoto s příšerama nebo příšerou?

někteří se bojí opravdustatečný FanošCo kdyby náhodou...foto s drakem

Na Lochnesce

společné fotov příšerce