Tučín

21.07. - Hradčanský ďolíček

Svůj nultý ročník netradiční hasičské soutěže uspořádali hasiči z Hradčan při sobotním odpoledni 21. července 2012. Slunečné počasí přitáhlo do místního fotbalového areálu, kde se soutěž konala, čtyři družstva mužů a tři družstva žen. Soutěžilo se ve dvou částech, kdy první tvořila tajná disciplína a druhá netradiční požární útok.

V tajné disciplíně se družstvo rozdělilo na tři skupinky. První z nich byla trojice, která předvedla svou fyzickou zdatnost. V co nejkratším čase bylo potřeba zvednout a kutálet slalomem tam i zpět pneumatiku, jež byla vyšší než kdokoliv z nás. Proběhnutím posledního z trojice cílovou čárou se předala štafeta následující dvojici. Ta běžela kolem kuželu a zpět. Aby to nebylo tak jednoduché, nesli s sebou hasicí přístroj a překonávali bariéru. Děvčata bariéru pouze obíhala. Proběhnutím cílové čáry mohli vybíhat poslední dva z družstva. Ti předvedli svou zručnost a své vědomosti. Za úkol bylo uvázat vylosovaný uzel a poznat topografickou a hasičskou značku.

Ztráty našeho družstva mužů spočívaly v malé připravenosti, kdy jednomu závodníkovi nevyšel krok při rozběhu na bariéru a dalšímu se nevybavily značky. Zajistili si tak čas 257.87 s. Děvčata zvládla disciplínu i přes špatně uvázaný uzel ve skvělém čase 188.77 s.

Dále byl na řadě požární útok, který byl netradiční v tom, že každá hadice či savice byla na základně umístěna přesně podle nákresu v propozicích. Voda z nádrže se mohla sát pouze pomocí vývěvy, nikoli využitím zpětné klapky v sacím koši. Kvůli tomuhle předpisu jsme byli nuceni použít naši zásahovou požární stříkačku, na místo závodní, která vývěvu nemá. A jak tomu většinou u netradičních útoků bývá, proudaři běželi do kopečka.

Chlapi zaběhli útok v čase 46.52 s a děvčata 41.78 s. Obě družstva si tím vysloužila krásné třetí místo.

U soutěžení nechybělo studené pivo, ani teplé klobásy. Děkujeme organizátorům a všem soupeřům za pěknou soutěž a těšíme se na další ročníky.

Autor: Jiří Sehnalík | foto: sdhTučín