Tučín

06.07. - Podolský důlek

Podolští hasiči uspořádali v pátek 6.7.2012 netradiční soutěž v požárním útoku.  Soutěž probíhala v místním areálu Barborka, kam se z okolních obcí sjelo 6 družstev, z nichž 3 byla ženská.

První disciplínou byla štafeta určená pro 5 závodníků. Startující závodník zdolává standardní bariéru používanou při běhu na 100m překážek, za bariérou zapojuje přichystané štafetové hadice do rozdělovače a běží k dalšímu stanovišti, kde plácnutím ruky předá štafetu čekající dvojici.  Tahle dvojice nese nosítka s figurínou a běží přes délku malého fotbalového hřiště k dalšímu stanovišti, kde předává štafetu poslední čekající dvojici. Ta zakončuje disciplínu shozením pivních plechovek za pomoci džberovky již naplněné vodou.

Děvčata měla disciplínu pozměněnu pouze tak, že nepřekonávala bariéru klasickým způsobem, ale oběhly ji jednou dokola jako kužel.

Tučínský tým děvčat splnil disciplínu bez menších problémů v čase ….. a zajistil si tak průběžné první místo. Tučínském družstvu mužů se už tak nedařilo. Prvnímu běžícímu nesedly do ruky místní „štafetky“ a tak ztratil drahocenné vteřiny při zapojování proudnice. I po téhle ztrátě nebylo vše ztraceno. Dvojice s nosítky na předání štafety vyběhla s obrovským nasazením. To ovšem nezabránilo klopýtnutí a následnému pádu jednoho z nich. Tím tým ztratil další vteřiny a tak se časomíra zastavila až na čase ….., což Tučín průběžně umístilo na poslední 3.místo mezi muži.

Další disciplínou byl požární útok. Všechna družstva běžela na 2B. Útok byl netradiční díky strmému kopečku ztěžující poslední dvě desítky metrů dráhy proudařů. Děvčata z Tučína chtěla předvést jeden ze svých pečlivě natrénovaných útoků, nicméně díky nemoci jedné ze závodnic byly nuceny provést změny v sestavě, které vedly k pozdějšímu nástřiku druhého proudu. I tak se ovšem holky dokázaly udržet v celkovém pořadí na prvním místě. Tučínští muži prověřovali nově sestavený tým, kterému se podařilo zastavit časomíru v čase 30.6s. Takový čas bohužel nestačil ani na předposlední místo. Sehraný Podolský tým na domácí půdě jednoznačně porazil všechna družstva s časem útoku…s a časem tajné disciplíny…s. Těšíme se na Podolský tým i na ostatních závodech, kde nám budou nebezpečnou konkurencí.

Děkujeme organizátorům za další zkušenosti v požárním útoku a doufáme, že i oni nabrali zkušenosti ze samotného organizování. Také děkujeme SDH Hradčany za zapůjčení “savice“ potom, co nám v jednom z útoků v praskla.

Autor: Jiří Sehnalík | Foto: sdhTučín, Podolí