Tučín

22.8. - Šišemský krtičák

SDH Tučín po dlouhé době vytořilo ryze Tučínské soutěžní družstvo a jelo reprezentovat obec do Šišmy. Na místní hřiště, kde soutěž probíhala, se sjelo celkem 9 teamů. Připraveny pro nás byly dvě disciplíny, nejdříve tajná disciplína, poté následoval běžný požární útok na "2B".
Tajná disciplína se jevila jako silová záležitost. Probíhala jako štafeta, kdy po startu si každý závodník postupně losoval číslo se svým úkolem. První měl ručním čerpadlem načerpat určité množství vody, druhý měl pilou přeřezat železný profil, třetí mlátil kladivem v hammerboxu, čtvrtý přenášel zavodněnou hadici, pátý zdolával překážku s kanystrem pěnidla, šestý ručkoval po šprušlích vodorovně stavěného žebříku a následně přepojil pokaženou hadici v rozvinutém útoku, a sedmý lanem přitahoval tři hadice "B". Pro mladší závodníky a ženy to mohly být úkoly nelehké, ale myslím, že dobře vymyšlená disciplína. Je pravdou, že i někteří zkušení a silní chlapi měli problémy se zdoláním svého úkolu. V této disciplíně jsme se získali průběžné 3. místo.
Následoval požární útok na "2B" Po nekonečných neúspěších na letošních hasičských soutěžích bylo cílem útoku umístit se s výsledkem lepším než "N". I tentokrát byly chyby, ovšem nebyl zvednut žádný červený praporek, a tak nám byl připsán čas útoku 32:46. Aspoň že tak. Tímhle časem jsme si v této disciplíně vysloužili 5. místo. Nezdálo se, že by nám součet pořadí vycházel na bednu, avšak při sčítání výsledků se ukázalo, že družstva Tučín, Šišma a Bezuchov měla stejné součty. Organizátoři tedy vyhlásili další disciplínu, rozstřel, která rozsoudila tyto tři teamy. Hrálo se o 2. až 4. místo. Dále byl rozstřel proveden u teamů Radslavice a Sušice, kteří se prali o 5. a 6. místo. Do rozhodující disciplíny každý team vyslal svého zástupce, jehož čas pak rozhodl o umístění. Náplní disciplíny bylo po výstřelu ze startovací pistole třicetkrát bouchnout o vrch a spodek hammerboxu a pak přeběhnout k zavodněné hadici, krerou bylo nutné roztáhnout a sprintem se pak vrátit k startovní čáře. V tomto rozstřelu jsme zvlolili dobře, vyhráli jsme 1. místo, takže celkově druzí.
SDH Tučín děkuje pořadatelům, za pěkné závody, bohaté občerstvení a závidí docela velkou účast.

autor: Jiří Sehnalík | foto: ve vývojce